среда, 25 мая 2016 г.

Budowa balustrady Winylowe na plot i furtkę sztachetowa nie zada pozwolenia na budowę ani raportowania tego faktu do urzędu prócz wyjątkowych wypadków.

Konstrukcja plot z plastyku na ogrodzenie i bramkę ze sztachetek nie wymaga zezwolenia na budowę oraz zgłaszania tego faktu gminie z wyjątkiem wyjątkowych przypadków.

Balustrady plastykowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie przekraczające wielkości 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma sąsiadującymi działkami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to tez ogrodzeń prowizorycznych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych i pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń blisko dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia wznoszenia ogrodzenia z Winylu na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym albo urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu stawiania płotu winno określać rodzaj ogrodzenia, metodę przeprowadzenia jego montażu i planowany termin zapoczątkowania budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia należy dodać deklaracje o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w zamysłach budowlanych i jeśli jest to wymagane przez starostwo rysunek ogrodzenia.

Nieraz do stawiania balaski z Winylu na ogrodzenie i furtkę ze sztachet potrzebne są wspierające uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę płotu można zacząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie uprzednio protestu. Sprzeciw może powstać w sytuacji, jak projektowane ogrodzenie z PCV na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa jest niezgodne z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku kiedy projektowane ogrodzenie PCV na plot i furtkę ze sztachetekprawdopodobnie może grozić bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. poprzez redukowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać pozyskania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu stawiania ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Brak rozpoczęcia prac przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty wybudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий