вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie zabezpieczone sztachety drewniane szybko się niszczą i mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na zastosowanie drewna na płot należałoby poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy zacząć od należytego i starannego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Wówczas po zakończeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które asekurują je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli pożądamy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten model płotów jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji zatem służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий